Er det i orden at jentene tar det første steget?

Skrevet i: 

Singel i Norge

Er det i orden at jentene tar det første steget?

I januar utkom den omdiskuterte datingboken The New Rules, som forteller hvordan man lykkes med nettdating. Boken har allerede fått oppmerksomhet i Norge, blant annet fordi den oppmuntrer kvinner til å være passive ved nettdating. Ifølge forfatterne skal mannen alltid ta kontakt først, selv om kvinnen også er interessert. Hvis mannen ikke har bedt om en date etter fire meldinger, oppfordres kvinnen til å avslutte kontakten umiddelbart.

Vi ble nysgjerrige på om dette stemmer overens med våre medlemmers syn på nettdating. Vi lot medlemmene svare på om de synes det er i orden at jentene tar det første steget. Det viste seg at 95 % av 2613 single synes det er helt i orden at jentene tar det første steget. Dette synes vi er gledelige nyheter. Vi håper alle våre medlemmer tar kontakt hvis de er interessert i noen, uansett om de er menn eller kvinner. Det er alltid større sjanse for å møte noen hvis begge partene tar kontakt. Så ta alle datingregler og spill med en klype salt, og ta kontakt med noen du er interessert i allerede i dag.

Her kan du lese om Annie og Daniel, som møttes på Møteplassen etter at Annie først tok kontakt.